Filmowa polecajka #1

Dziś Dzień Popcornu. Nie można pominąć tak ważnego święta, dlatego koniecznie wybierzcie się do kina lub zobaczcie coś w domu na DVD, oczywiście z wielkim kubłem prażonej kukurydzy.

Ja czekam na nominacje do Oscarów, ale mam dla Was 3 filmy, które widziałam ostatnio i śmiało mogę polecić.

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Uwielbiam filmy, których akcja dzieje się w małych miasteczkach. Upchnięte w niewielkiej przestrzeni emocje aż biją po oczach. Tak też jest w przypadku najnowszego filmu Martina McDonagha. Główna bohaterka traci córkę w wyniku morderstwa. Nie może pogodzić się z tym, że policja nie znalazła jeszcze sprawcy. Postanawia wynająć dawno nieużywane billboardy i wyrazić na nich swoje niezadowolenie z pracy organów ścigania. Uruchamia w ten sposób całą lawinę wydarzeń. W tym filmie jest wszystko, czarny humor, błyskotliwe dialogi, chwytające za serce sceny i zaskakujące zwroty akcji. Nic dziwnego, że został nagrodzony Złotym Globem. Z pewnością nie będziecie się nudzić.

Twój Vincent

Film inny niż wszystkie. Dorota Kobiela i Hugh Welchman postanowili opowiedzieć historię życia i śmierci znanego malarza Vincenta van Gogha. Opowiedzieli to za pomocą jego obrazów, które dzięki różnym artystom z całego świata, ożyły. Dzięki temu powstało arcydzieło. Film ogląda się z zapartym tchem, jak dobrej jakości kryminał, ponieważ główną osią są tu okoliczności śmierci van Gogha. Polecam zobaczyć go w kinie, bo robi piorunujące wrażenie!

Powiernik królowej

Lżejsza, choć wcale nie gorsza opcja na wieczór. Film o królowej Wiktorii i jej duchowym przewodniku z Indii. To film, który pozwoli nam zajrzeć w głąb królewskich murów, umysłów i serc. Miejscami zabawnie, miejscami bardzo gorzko. To opowieść o samotnej kobiecie, która musi znieść ciągłe bycie na świeczniku. W tle wielka polityka i zderzenia kultur. Temat bardzo uniwersalny. W roli głównej cudowna i niezastąpiona Judi Dench, która idealnie pasuje do tej roli. Polecam!

 

Kocham makarony, Wiedźmina i seriale Netflix’a. Nie znoszę horrorów, czekolady i ludzi bez poczucia humoru. Jak na prawdziwą kikimorę przystało nieźle namieszam Ci w życiu.

4 komentarze

  1. Wszystkie przedstawione przez Ciebie pozycje bardzo pociągające. Szczególnie Twój Vincent i Powiernik królowej. Słyszałam wiele dobrych opinii. Muszę zobaczyć. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.