Serialowa topka #3

Bez zbędnego gadania przejdźmy do kolejnej porcji serialowych polecajek.

Przypominam kilka superważnych punktów, nim zacznę:

  • kolejność jest przypadkowa;
  • nie, nie jestem znawcą seriali, nie pozjadałam wszystkich rozumów;
  • zwyczajnie na świecie lubię seriale i chciałam Wam, od czasu do czasu, coś polecić lub odradzić, a co już z tym zrobicie, to Wasza sprawa. Enjoy!

1. Ania nie Anna

Sezony – 2

Stacja – Netflix

Sporo zamieszania wywołał ten serial. Jako główny zarzut stawiano mu dość luźne nawiązania do książki, na podstawie której miał być zrobiony, czyli oczywiście Ani z Zielonego Wzgórza. Pierwszy odcinek pierwszego sezonu ma tych nawiązań sporo, ale z odcinka na odcinek jest ich coraz mniej. Czy to źle? Wręcz przeciwnie. Ileż można oglądać to samo. Wierne ekranizacje już powstały, teraz czas na coś nowego. Kolejny dość poważny zarzut, to to, że z serialu wieje feminizmem. Że przecież Ania taka nie była. A ja myślę, że to jest bardzo ważny temat. Dzięki Ani widzimy, jaką rolę miały kobiety, jak to się zmieniało. Każdy powinien obejrzeć ten serial, chociażby z tego właśnie powodu. Jeszcze jeden zarzut, jaki się pojawił, to dobór aktorki, która grała główną rolę. Twierdzono, że jest za brzydka, do tej roli, bo Ania była ładna. Ludzie to już chyba na głowę upadli. Przecież Amybeth McNulty jest wręcz stworzona do tej roli. Ja ją uwielbiam! Ania Zielonego Wzgórza to moja ulubiona książka z dzieciństwa. Serial wcale tego nie zmienił. Nie czuję się rozczarowana. Wręcz przeciwnie. Serial stanowi dla mnie uzupełnienie książki i bardzo go polecam.

2. Castle Rock

Sezony – 1

Stacja – HBO

Obowiązkowa pozycja dla fanów mistrza grozy Stephana Kinga. Ekranizacji jego powieści było kilka, od miej do bardziej udanych. Castle Rock to nowość. Jeszcze nie wiadomo, jak się rozwinie akcje, ale póki co, zapowiada się bardzo dobrze. Jest to serial, w którym fajni odnajdą sporo odniesień z różnych powieści, ponieważ nie jest to ekranizacja jakiegoś konkretnego dzieła. Akcja rozgrywa się w tajemniczym miasteczku Castle Rock. Jak to w małych miejscowościach bywa, każdy się zna i każdy o każdym wszystko wie. Ale czy na pewno? Już od pierwszego odcinka tajemnica goni tajemnicę, a wszystko oplata jakaś mroczna historia. Wciąga.

3. Kochane kłopoty

Sezony – 7

Stacja – Netflix

Jak ja kocham ten serial. Jest lekki, a zarazem błyskotliwy, no i potwornie śmieszny. Opowiada o kobiecie, która wychowywała się w bogatej rodzinie z zasadami. Nie było to dla niej dobre miejsce, więc gdy tylko okazało się, że jest w ciąży, uciekła. Kilka osób pomogło jej znaleźć pracę i schronienie. I tak żyła sobie wraz z córką, pracując w hotelu, aż do czasu, gdy okazało się, że córka chce iść do płatnej szkoły, a ona nie ma pieniędzy, żeby jej na to pozwolić. Chowa więc dumę w kieszeń i udaje się do swoich rodziców, aby zaciągnąć u nich pożyczkę. No i tu pojawiają się schody. No cudny jest ten serial. Ciepły, wzruszający, zabawny. Nie zabraknie też wątku miłosnego. Na jesień idealny.

4. Black Mirror

Sezony – 4

Stacja – Netflix

Przerażający jest ten serial. Składa się z 4 sezonów, w których każdy odcinek jest o czym innym. Wszystkie przedstawiają mroczną stronę tego, co nas czeka w przyszłości. Do czego zmierza społeczeństwo? Jak przekraczane są granice w sztuce? Jaki wpływ będzie miała na nas nowa technologia? Do czego może posunąć się człowiek, który straci kogoś bliskiego? Gdzie są granice życia i śmierci? To i jeszcze więcej znajdziecie właśnie w tym serialu. Polecam oglądać po jednym odcinku, bo daje do myślenia.

5. Rick & Morty

Sezony – 3

Stacja – Netflix

Normalna amerykańska rodzina. Dziadek, rodzice i wnuki. Gdyby nie fakt, że dziadek to dość dziwny facet. Piekielnie inteligentny alkoholik, przeczesujący zakątki wszechświata. Brzmi dziwnie? A to jeszcze nie wszystko. Po pierwsze warto dodać, że jest to serial animowany. Po drugie ma specyficzny klimat, więc nie każdemu przypadnie do gustu. Jeśli lubicie kino akcji, dobre dialogi oraz odniesienia do popkultury to ten serial jest skrojony na Waszą miarę. Dajcie mu szansę, a nóż widelec przypadnie Wam do gustu.

fot. filmyfantastyczne.pl

Kocham makarony, Wiedźmina i seriale Netflix’a. Nie znoszę horrorów, czekolady i ludzi bez poczucia humoru. Jak na prawdziwą kikimorę przystało nieźle namieszam Ci w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.